Kolejne sukcesy Małachowiaków

Janek Kwiecień z klasy III D został laureatem XIV Ogólnopolskiej Olimpiady z Matematyki o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Opiekunem ucznia była mgr Danuta Dworczyk. Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Uczniowie Adam Migdalski (III G), Grzegorz Fabisiak (II D) i Krystian Gostomski (II D)  pod opieką naukową Pana Profesora Janusza Kempy w konkursie „Fizyczne ścieżki 2021” przedstawili projekt badawczy pt. „Elektryzowania przez tarcie. Ogniwo tryboelektryczne”, dla wykonania którego uczniowie skonstruowali 2 stanowiska badawcze, wykonali stosowne pomiary i opracowali wyniki w raporcie badawczym, załączając także 20 – minutowy film. Za swoją pracę otrzymali nagrodę pieniężną i zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej.

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!!