Prawo: perspektywy edukacyjno-zawodowe – zdalne spotkanie informacyjno-zawodoznawcze.

W dniu 27 kwietnia br. Pani dr Edyta Bogdańska – wykładowca akademicki SWPW w Płocku poprowadziła dla uczniów wybranych klas Małachowianki zdalny wykład edukacyjno-zawodoznawczy pt. Prawo – perspektywy edukacyjno-zawodowe.

Pani Prelegent przybliżyła praktyczne aspekty studiowania na kierunku prawo oraz wachlarz możliwości rozwoju i zatrudnienia po ukończeniu studiów. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań o to, kto może być radcą prawnym, adwokatem, sędzią czy prokuratorem? Odpowiedź nie okazała się prosta, każdy z tych zawodów wymaga bowiem odpowiednich predyspozycji, determinacji, czasami poświęcenia i wyrzeczeń, należy zatem poznawać siebie i charakterystykę zawodu, odkrywać swoje powołanie. Co wybrać? Aplikację, a może doktorat? – dopytywała młodzież. Pani dr omówiła z uczniami obydwie opcje, wskazując na ich blaski i cienie…Perspektyw jest naprawdę wiele, każdy absolwent prawa musi jednak wybrać swoją drogę.
Bardzo dziękujemy Pani dr za inspirujące, skłaniające do przemyśleń spotkanie.
Spotkanie zorganizowała p. Hanna Drzewiecka-Krawczyk – szkolny doradca zawodowy.