DRODZY ABSOLWENCI

Drodzy Absolwenci;

wręczenie świadectw ukończenia szkoły jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu roku szkolnego, gdyż podsumowuje wspólnie przeżyte 3 lata pracy, sukcesów, drobnych porażek, radości, smutków i systematycznej nauki. Niestety z powodu pandemii nie możemy świętować tego sukcesu tak jak byśmy tego pragnęli. Jednak świat nie dostosuje się do nas, to my musimy dostosować się do świata. Mimo trudnych momentów i niepewności udało nam się zorganizować kilka konkursów, obchody 840-lecie Liceum, próbne matury i mam nadzieję dobrze przygotować do matury właściwej.

„Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię” pisał  Johann Wolfgang von Goethe. Nie bacząc na to, co poza nami, musimy iść naprzód i wyruszyć w świat, by temu światu oferować to, co najcenniejsze. Pamiętajcie, Drodzy Absolwenci, że „odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię” – nie twórzcie sobie ograniczeń, wznoście się poza słabości, w każdej chwili życia dostrzegajcie jego piękno.  Macie ogromny potencjał, nie bójcie się go użyć. Mam nadzieję, że dobrze wykorzystaliście ten czas i opuszczacie mury Małachowianki jako ludzie o ukształtowanym systemie wartości, o wyrobionych postawach i ukształtowanych charakterach, a także z potencjałem  wiedzy, z której wkrótce będziecie korzystać. To ogromny kapitał, który będzie procentował i pozwoli zrealizować plany i marzenia.

Egzamin maturalny stanowi swoistą cezurę między beztroską młodości a dorosłością. Jest to zwieńczenie waszego trudu, ale niech was nie przeraża, pisaliście wspólnie tyle sprawdzianów, że i ten nie będzie stanowił problemu. Życzymy wam, abyście w podróży zwanej życiem na swojej drodze spotykali ludzi mądrych i życzliwych, którzy będą was wspierać,  byście realizowali ambitne plany, nie zrażali się porażkami i budowali odważnie swoją ścieżkę zawodowej kariery. Kierujcie się również radami rodziców, bo ich bezinteresownej życzliwości i miłości nic nie zastąpi.

Pamiętajcie również o tych, których tu pozostawiacie, bo podwoje szkoły stoją zawsze przed wami otworem. Pamiętajcie o przyjaciołach, nauczycielach wychowawcach – tak zatroskanych o waszą przyszłość i wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali, bo to jedyna recepta na udane i szczęśliwe życie.

Życzymy matury na 100%!

POWODZENIA!!