23 marca 2021 – Światowy Dzień Meteorologii

został ustanowiony przez WMO ( Światową Organizację Meteorologiczną) w 1950 roku, w celu popularyzacji prognozowania pogody i jej monitorowania oraz zwiększenia świadomości w zakresie zagrożeń pogodowych, zmian klimatu, oraz ochrony atmosfery i hydrosfery. Hasłem tegorocznego święta jest „Ocean, nasz klimat i Pogoda”.

W tym dniu uczniowie klasy 2 C4 oraz 3 C, realizujący program rozszerzony z geografii uczestniczyli w webinarium naukowym. Wysłuchali bardzo ciekawych wykładów prof. dr hab. Włodzimierza Marszelewskiego – „Globalne i regionalne aspekty gospodarowania wodą” oraz prof. dr hab. Waldemara Walczowskiego „ Ocean a klimat – badania Instytutu Oceanologii PAN w Arktyce”. Wydarzenie naukowe, skierowane do uczniów szkół średnich, było realizowane w ramach III edycji Dnia Atmosfery Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu.