WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM…

12 listopada 2019 Małachowianka obchodziła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na szkolnej scenie zaprezentowali się uzdolnieni recytatorzy, uczniowie śpiewający i grający na różnych instrumentach w programie przygotowanym przez panie: Elizę Brzozowską – Wójtewicz i Elżbietę Szczepańską.

Obok tekstów przypominających trudną drogę Polaków do niepodległości padały słowa mówiące o tym, czym jest wolność i czym jest patriotyzm, źródło, z którego czerpali swe siły ci, którzy nie wahali  się poświęcić życia w obronie wartości wyższej, dobra ojczyzny.

Uroczysty nastrój stworzyło odpowiednie oświetlenie i pokazy slajdów tematycznie związanych z  niepodległością Polski.

Akademia stała się także okazją do debiutu szkolnego zespołu rockowego, którego występ zakończył uroczystość.