Warsztaty Językowe w Londynie z biurem Atas

Podobnie jak rok temu grupa 51 uczniów wybrała się na warsztaty językowe do Londynu. Tym razem mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich w dzielnicy Thornton Heath. Było to niewątpliwie ciekawe doświadczenie, dzięki któremu niektórzy docenili posiłki przygotowywane w polskich domach.

Pod przewodnictwem charyzmatycznego pilota i przewodnika Pana Krzysztofa Owczarka zobaczyliśmy najważniejsze i najciekawsze miejsca Londynu zwiedziliśmy: Muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Tate Modern oraz Muzeum Morskie. Podziwialiśmy panoramę z London Eye i płynęliśmy statkiem po Tamizie. Bardzo ważnym elementem wycieczki były zadania przydzielane przez przewodnika, najciekawszym okazało się zadanie polegające na wymianie przedmiotów z przechodniami napotkanymi na Oxford Street i w Tate Modern. Uczniowie podzieleni na cztery grupy otrzymali długopisy, kubki i notesy, żeby wymienić na inne przedmioty rozmawiając z przechodniami. Efekty wymiany były zaskakujące na przykład: orzech włoski, klucz płaski dziesiątka, różowy szal, portret.
Wiemy już teraz na pewno, że podróże kształcą i poszerzają horyzonty.