Warsztaty integracyjne i geograficzne w Murzynowie klasy 1c4

W dniach 2-3 października 2019 roku, klasa 1c4 wyruszyła do pobliskiego Murzynowa, by poznać się w otoczeniu innym niż szkoła oraz by poznać podstawowe zagadnienia związane z meteorologią i geomorfologią.

Poznawanie trudnych zagadnień związanych z nauką geografii na poziomie rozszerzonym w ośrodku Uniwersytetu Warszawskiego było wielką atrakcją. Pogoda co prawda próbowała popsuć nasze plany ale zgodnie z tym, co powiedziała jedna z uczennic: „przygoda zaczyna się tam, gdzie kończy się nasza strefa komfortu”.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się zobaczyć, na czym polegają pomiary w ogródku meteorologicznym i poznać nazwy i zasady obsługi profesjonalnych urządzeń.

W czasie wycieczki zwiedziliśmy lokalne muzeum i poznaliśmy zasługi Murzynowskiego dla polskiego języka.

Wieczorem, w ramach integracji graliśmy w drużynowe kalambury , odtańczyliśmy belgijkę przy prowizorycznym ognisku (na żywy ogień było za mokro). Myśląc o uczniach, którzy w tym dniu byli w szkole, układaliśmy też „lepieje”:

„Lepiej smażyć w Murzynowie kiełbasę, niż za łosiem gonić lasem”,
„Lepiej w Murzynowie bywać, niż w szkole złe oceny zdobywać”.

Drugiego dnia smutno było wracać do Płocka i codzienności.