„Żeby władzę komentować, trzeba najpierw zagłosować”

MŁODZI GŁOSUJĄ

„Żeby władzę komentować, trzeba najpierw zagłosować”

To hasło autorstwa Kingi Marchlewskiej z klasy 1e zdobyło 1 miejsce w konkursie na hasło wyborcze, zorganizowanym przez klasę 2e w ramach projektu „Młodzi głosują” Centrum Edukacji Obywatelskiej. Swoje pomysły na zachęcenie Polaków do udziału w wyborach zgłosiło około 20 uczniów naszej szkoły, a klasa 2e jako jury wybrała w głosowaniu trzy najciekawsze propozycje.

We wtorek, 8 października 2019 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy za kreatywność i obywatelską postawę.

Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. W związku z tym przypominamy, że w piątek, 11 października odbędą się szkolne wybory parlamentarne, do udziału w których zachęcamy wszystkich, nawet niepełnoletnich uczniów z legitymacją szkolną. Oddać głos można w barku szkolnym w czasie przerw od godziny 8.45 do 13.40.