Uroczyste pożegnanie absolwentów

,,To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca,
to dopiero koniec początku!”

Słowami Winstona Churchilla pani Dyrektor Katarzyna Góralska rozpoczęła uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Małachowianki. Uroczystość miała szczególny wymiar, odbywała się bowiem w cieniu problemów związanych z edukacją. Mimo to spotkanie na szkolnym wirydarzu na pewno miało niezapomniany charakter i pozostanie w pamięci jego uczestników.

Wielokrotnie z ust przemawiających padały słowa o odpowiedzialności, wierności sobie i swoim ideałom, spełnianiu marzeń. Mówcy podkreślali, że tylko pasja i podążanie za obranymi celami, mimo porażek, czynią życie wyjątkowym.
Ten dzień to przede wszystkim święto trzecioklasistów, którzy już 6 mają przystąpią do egzaminu dojrzałości, czas nagród i wyróżnień. Medale Diligentiae w tym roku wręczał doktor nauk medycznych pan Jakub Dobruch – Małachowiak, maturzysta z 1994 roku, nagrodzony złotym Medalem Diligentiae. Otrzymali je:
Elżbieta Anna Kaczorowska 3 E – złoty medal
Aleksandra Romanowska 3 A – srebrny medal
Arkadiusz Ziółkiewicz 3 F – srebrny medal
Zofia Maria Wysocka 3 A – srebrny medal
Michał Kolankiewicz 3 D – srebrny medal
Piotr Marcin Ruciński 3 D – srebrny medal
Łukasz Piotr Staniszewski 3 G – srebrny medal
Wiktoria Lewandowska 3 F – srebrny medal
Bartosz Wiśniewski 3 D – srebrny medal
Nagrody otrzymali również tegoroczni laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych:,
Kacper Sołtysiak – finalista LXX Olimpiady Matematycznej; opiekun dr Cezary Obczyński
Elżbieta Kaczorowska – laureatka XXXVII i finalistka XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego; opiekun mgr Renata Bączek
Piotr Ruciński – laureat 43. Olimpiady Języka Angielskiego; opiekun mgr Ewa Rashid
Tomasz Tomaszewski- laureat 67. Olimpiady Fizycznej; opiekun mgr Bogdan Iwański
41 uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,76 lub wyższą i wzorowe zachowanie, otrzymało Denary Dobiechny. Specjalną nagrodą Dyrektora Szkoły został wyróżniony Paweł Denst. Za stuprocentową frekwencję w ciągu trzech lat nauki otrzymał statuetkę ,,Uczeń na 100%”.
Nie zabrakło także pamiątkowych dyplomów dla chórzystów i sportowców.
W imieniu maturzystów przemawiał Tomasz Ziarkowski , a Aleksander Dyka pożegnał starszych kolegów w imieniu uczniów klas pierwszych i drugich. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru ,,Minstrel” i dziewcząt ze szkolnego teatru ,,Sfera”.
Dźwięk szkolnego Dzwonu, w który uderzyła Elżbieta Kaczorowska – tegoroczna złota medalistka, obwieścił koniec uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas trzecich.