DRZWI OTWARTE

,,Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej odwagę być mądrym i zacznij!”

Te słowa Horacego towarzyszyły gimnazjalistom i ósmoklasistom, którzy 5 kwietnia 2019 roku przybyli do Małachowianki na dzień otwarty.
Witali ich uczniowie, którzy tego dnia wcielili się w role przewodników po Szkole. Młodzież mogła zwiedzić Małachowiankę, porozmawiać z nauczycielami i uczniami o codziennym dniu w Liceum. W szkolnej Auli witała przybyłych pani dyrektor Katarzyna Góralska. Zwieńczeniem spotkania był występ szkolnego chóru ,,Minstrel”.

Szkolny wirydarz zapełniły stoiska prezentujące przyszłoroczne klasy pierwsze po gimnazjum i klasy pierwsze po klasie ósmej. Przyszli wychowawcy klas pierwszych i obecni uczniowie zachęcali do podjęcia nauki w Małachowiance. Klasy humanistyczne zapraszały uczniów kreatywnych, ciekawych świata, zainteresowanych literaturą, teatrem, sztuką, problematyką historyczną, społeczną, prawną i polityczną. Klasy biologiczne będą pomagały zrozumieć różne zjawiska w otaczającym nas świecie, nauczą logicznie myśleć, samodzielnie wnioskować. Ci, którzy pasjonują się geografią, powinni wybrać klasę 1 C. ,,Geografia, tak jak podróże, poszerza horyzonty i otwiera umysł na współczesny świat – jego zmiany, potrzeby i wyzwania”. Klasy matematyczno – fizyczne pomogą rozwinąć zainteresowania przedmiotami ścisłymi, zaproszą na obserwacje astronomiczne, przekonają, że matematyka to gimnastyka mózgu, ćwiczy kreatywność.
Wszyscy doskonale bawili się, tańcząc belgijkę i słuchając piosenek ABBY w wykonaniu uczennic Małachowianki. Wspaniała wiosenna pogoda pozwoliła na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu.