Be nice to bee – kolejny projekt społeczny

Celem  projektu realizowanego w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii” przez uczniów z klasy Ii jest propagowanie wiedzy na temat pszczół i owadów zapylających rośliny oraz ukazanie ich roli w życiu każdego z nas. W ramach działań projektowych młodzież zorganizowała konkurs dla dzieci pod hasłem „Pszczoła- Superbohater” oraz cykl zbiórek zuchowych dla dzieci z płockiego hufca. W dniu 15 marca w auli szkoły nastąpiło wręczenie nagród w konkursie oraz odbyło się kilka ciekawych prelekcji.

Można było kupić słoiczek miodu. Na koniec dla każdego przy wyjściu czekał słodki poczęstunek w postaci chleba z miodem, a prowadzący pożegnali gości życzeniami miłego dnia, bo pracowita pszczoła nie ma czasu na smutek!

Uczniom udało się pozyskać sponsora, który ufunduje hoteliki dla owadów i pszczół oraz pozwoli kupić i zasadzić wokół nich kwiaty i rośliny miododajne. Już w połowie maja pojawią się one na drzewach i nastąpi uroczyste zakończenie i podsumowanie projektu.

W tegorocznej edycji olimpiady „Zwolnieni z teorii swoje projekty realizuje 14.000 młodych ludzi, w tym kilka grup z naszego liceum, zdobywając cenne doświadczenia związane z praca zespołową, zarządzaniem projektem oraz wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Uczestnictwo w olimpiadzie to dla uczniów możliwość dostrzeżenia realnych problemów społecznych i przeciwdziałania im. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz szkoły i lokalnej społeczności!