DRZWI OTWARTE

5 kwietnia (piątek)
o godzinie 14.00

Kierunek: wiedza i pasja

To będzie piątek pełen wrażeń!

O godz. 14.00 odbędzie się spotkanie informacyjne w Małachowiance, podczas którego przedstawiciele szkoły, uczniowie i przyszli, planowani wychowawcy klas I odpowiedzą na pytanie: Dlaczego warto wybrać Małachowiankę …?

• 14.00 aula szkoły – spotkanie przyszłych absolwentów klas podstawowych (wejście przez ganek od strony boiska / kierować się w stronę XV-wiecznej wieży) z dyrekcją;
  • 14.00 w głównym wejściu witamy przyszłych absolwentów gimnazjów

Dlaczego warto się zjawić?

Udział w akcji DRZWI OTWARTE to szansa, aby młodzież zobaczyła, jak żyje na co dzień Małachowianka i poznała naszą ofertę edukacyjną , a wreszcie przekonała się, dlaczego warto stać się częścią NASZEJ Społeczności. „Drzwi otwarte” to wydarzenie, które ma pomóc w wyborze SZKOŁY i klasy oraz przybliżyć zasady rekrutacji. Podczas „Drzwi otwartych” przy stoiskach młodzież będzie mogła porozmawiać z nauczycielami i uczniami, zwiedzić najstarszą szkołę w Polsce,  wziąć udział w specjalnej grze terenowej. Celem zabawy jest nie tylko odkrycie przed przyszłymi uczniami tajemnic Małachowianki, ale także zapoznanie uczestników z wychowankami, którzy odcisnęły swój ślad w tworzeniu nauki i rozwoju różnych obszarów życia społecznego.

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Jako jedyna szkoła w Płocku co roku mamy laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, uzyskujemy najwyższe w regionie delegatury wyniki z egzaminów maturalnych, co roku realizujemy projekty społeczne w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, szczycimy się szkolnym chórem Minstrel, posiadamy obserwatorium astronomiczne, prowadzimy liczne międzynarodowe wymiany młodzieży (Niemcy, Francja, Rosja). Co roku nasi absolwenci podejmują studia zagraniczne.

• Małachowianka według 21. rankingu tygodnika „Perspektywy” to najlepsza szkoła w Płocku, w grupie najlepszych „Złotych szkół” (pozycja 106 w kraju). Posiadamy też srebrną tarczę „Szkoły aktywnej turystycznie”, przyznaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Jesteśmy też wśród 20 szkół w kraju w rankingu szkół kompetencji przyszłości wg organizatorów Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
  • Nasi uczniowie pod kierunkiem prof. J. Kempy zdobyli tytuł Płocczanina roku 2017.