One Billion Rising 2019

14 lutego, jak co roku, uczennice, uczniowie i nauczycielki Małachowianki włączyli się do tej światowej akcji antyprzemocowej.

Na długiej przerwie na wirydarzu wspólnie zatańczyliśmy układ choreograficzny, taki sam jak tańczony przez tysiące ludzi tego dnia na całym świecie. Mogliśmy poczuć, jaką moc i radość daje wsparcie innych i przeprowadzenie akcji w tak silnej grupie.

„Seks bez zgody to gwałt. Tylko „TAK” oznacza zgodę”- to hasło tegorocznej akcji. Kwestia zgody na kontakty intymne jest bardzo istotna, bo wszyscy mamy prawo do życia bez przemocy, musimy być tego świadomi i je egzekwować, a od wymiaru sprawiedliwości oczekiwać zmiany definicji gwałtu i zasądzania kar dla gwałcicieli.

Akcja była koordynowana przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego Monikę Malewską z pomocą płockiej działaczki Moniki Mioduszewskiej- Olszewskiej.