Gratulacje dla Młodych Geografów

Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego XLV Olimpiady Geograficznej – Julia Szmulewicz klasa 3c oraz Aleksander Leśniewski klasa 2c wspaniale reprezentowali Szkołę na zawodach w dniach 9-10 stycznia w Warszawie.

Po trzech turach testów, które pisało 92 uczniów w sobotę, do drugiej części zawodów w niedzielę zakwalifikowało się tylko 27, wśród nich Olek Leśniewski. Druga część zawodów polegała na rozwiązaniu quizu oraz ustnej prezentacji walorów środowiska i gospodarki terenów przyległych do wylosowanej rzeki polskiej lub europejskiej. Czekamy na ostateczne podsumowanie wyników z pozostałych okręgów i decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej, która ustali listę zakwalifikowanych do etapu ogólnopolskiego.