Dar serca

W okresie przedświątecznym szybciej otwieramy nasze serca i chętniej pomagamy tym, którzy są w potrzebie.

W naszej szkole zbieramy żywność dla rodaków na Ukrainie, karmę dla zwierząt ze schroniska i datki dla potrzebujących.

9 grudnia Szkolny Klub Wolontariatu został zaproszony przez Komitet Społecznego Wsparcia i Leczenia dla Kacpra Zimnego do Dobrzykowa na koncert połączony z kiermaszem i licytacją, na którym wręczono na ręce pani Moniki Malewskiej podziękowanie dla całej społeczności Małachowianki.

Dla walczącego z nowotworem złośliwym dziesięciolatka zbieraliśmy honorowo krew, urządziliśmy kiermasz ciast (podczas którego zebraliśmy 1300 PLN), a klasa 3h zamiast obdarować się nawzajem na mikołajki, przekazała wspaniałomyślnie wszystkie pieniądze i przeprowadziła do tego zbiórkę w całej szkole i uzbierała 1900 PLN.

Za te hojne gesty rodzina i przyjaciele chłopca bardzo nam dziękują, a my wierzymy, że empatia Małachowiaków jeszcze się nie wyczerpała… Świadczy o tym choćby obecność na imprezie zawsze gotowych do wolontariackiej pracy Julki Korpowskiej i Tymka Pietracho, którzy pomagali organizować niedzielne wydarzenie.