Opowieść o Z. Herbercie … – Spotkanie z A. Franaszkiem

W dniu 14 września (piątek) w naszej auli odbyło się spotkanie organizowane przez Książnicę Płocką  z Andrzejem Franaszkiem, autorem biografii Zbigniewa Herberta uznanej za najważniejszą książkę 2018 roku! Andrzej Franaszek (1971) jest krytykiem literackim, wykładowcą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego.

Autor znakomicie przyjętej w Polsce i na świecie biografii Czesława Miłosza tym razem sportretował wybitnego XX-wiecznego poetę –  Zbigniewa Herberta. Nie pomija tematów trudnych czy kontrowersyjnych, głęboko wczytuje się w korespondencję i prywatne, dotąd nieznane notatki, odkrywa również mroczne zakamarki duszy poety.

Niezwykle zajmującego wykładu zobrazowanego licznymi zdjęciami z archiwum poety wysłuchali Małachowiacy oraz Uczniowie V i VII LO w Płocku.