DEUTSCH IN PŁOCK

8 czerwca płocki oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego organizował w Płocku grę miejską dla uczniów szkół podstawowych- Deutsch in Płock. Zespoły rozwiązywały różnorodne zadania na terenie Starego Miasta związane z historią polsko-niemiecką, językoznawstwem i praktyczną znajomością języka niemieckiego.

Na terenie Małachowianki znajdowały się dwie stacje-pani Małgorzata Góralska (z aktywną pomocą Bartka Dolnego;)) miała konkurencję związaną z niemieckim „sportem narodowym”- piłką nożną , a po wspięciu się na wieżę pani Monika Malewska sprawdzała znajomość słownictwa „miejskiego” wykorzystując piękny widok na cały Płock.

Finał gry odbył się w szkolnej auli, gdzie po projekcji filmu wręczono nagrody i dyplomy.

Najlepsza okazała się drużyna z SP nr3 w Płocku- gratulujemy.

Zarówno licealiści pomagający w konkurencjach, jak i uczniowie podstawówek świetnie się bawili ucząc się niemieckiego.

Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w murach Małachowianki.