XXV Konkurs Matematyczny „Małachowiak”

W dniu 2 czerwca 2022 r. został rozstrzygnięty XXV Konkurs Matematyczny „Małachowiak”, który honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka – Pan Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki – Pan Sylwester Ziemkiewicz.

„Małachowiak” organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowanie matematyczne, prezentujących rozległą wiedzę oraz wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych. Konkurs  składał się z dwóch etapów. Do tegorocznej edycji, zgłosiło się 60 uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z województwa  mazowieckiego, gdzie do II etapu zakwalifikowało się 24 uczniów.

Spośród finalistów  najlepszymi okazali się:

1. Mateusz Pawlata ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. im. Fryderyka Chopina w Płocku – I miejsce,
  2. Michalina Ziętek z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 98 „DIDASKO” w Warszawie – II miejsce,
  3. Paweł Guga ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. prof. Władysława Szafera w Płocku – III miejsce.

W Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom oraz laureatom Konkursu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom Konkursu: Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Płocka – Pani Dyrektor Agnieszce Harabasz,  Wydziałowi Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz firmom: Wodociągi Płockie Sp. z o.o. –    Panu Krzysztofowi Buczkowskiemu,  REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Płock – Panu Arkadiuszowi Jażdżykowi,  RYNEX Sp. z o.o., Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A., restauracja&pub Lisia Jama, Logotypo.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

ZESPÓŁ MATEMATYKÓW