Kalejdoskop zawodów – z cyklu: doradztwo zawodowe w naszej szkole!

28 kwietnia br. uczniowie klas: I c4, II b4 oraz II c4 dowiedzieli się: na czym polega praca w zawodzie geodety, jakich predyspozycji ów zawód wymaga, jakie są jego plusy i minusy, gdzie zdobyć potrzebne wykształcenie i w jaki sposób uzyskać zawodowe uprawnienia. Czy geodeta – to zawód z pasją?

O tym przekonująco mówił do zebranych w auli zaproszony, znamienity prelegent: p. mgr inż. Anna Betke – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku, geodeta, absolwentka naszego liceum. Następnie młodzież obejrzała scenkę zawodoznawczą przygotowaną przez uczniów klasy II e4 przybliżającą dwie profesje: kustosza/muzealnika oraz astronoma. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać prelekcji nt. kompetencji społecznych i zawodowych, które na własnym przykładzie przybliżyła uczestnikom p. Magdalena Matyszewska – p.o. dyrektora Izby Gospodarczej Regionu Płockiego. Dziękujemy naszym gościom za uświetnienie spotkania ciekawymi wykładami. Imprezę wzbogacił również występ muzyczny trio w składzie: Mateusz Karaszewski – klasa II d4, Jakub Kwiatkowski – klasa II e4 oraz Bartosz Miecznik – z klasy III d4.

Organizator: Hanna Drzewiecka-Krawczyk