Dzień Języków Obcych

17 listopada nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Jego celem jest zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy. W tym dniu cała szkoła wypełniła się kolorowymi flagami, wielojęzycznymi napisami, informacjami na temat języków obcych i rozmaitymi ciekawostkami językowymi. 

Dla klas pierwszych zorganizowano konkurs dotyczący wiedzy o językach, który poprowadziły nauczycielki języków obcych Monika Malewska i Karolina Jeznach. Uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne m.in. o ilość języków w Europie i na świecie, najczęściej tłumaczone książki czy przynależność języków do rodzin i grup, ale musieli też rozpoznać słowa w różnych językach Europy. Do finału zakwalifikowały się klasy 1g i 1e. Ostatecznie, po dogrywce pierwsze miejsce zajęła klasa 1e.  Gratulujemy!

W auli szkolnej odbył się konkurs recytatorski poezji i prozy obcojęzycznej. Uczniowie klas 1  zebranych na widowni wysłuchali wierszy i tekstów w języku rosyjskim i niemieckim. Nagrody za swój występ otrzymali Maja Leśniewska i Aleksandra Chojnowska z klasy 3B4, Kseniya Dabryneuskaya z klasy 2F oraz Igor Hadryś z klasy 2A. Jury przyznało też wyróżnienia dla Aleksandry Gralewskiej i Aleksandry Gałeckiej z klasy 1e. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie się i gratulujemy ciekawych występów!

Nauczyciele języków obcych