Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny 2021/2022 czas zacząć!

 Kolejny rok szkolny, tym razem 2021/2022, dla Małachowiaków Rok Jubileuszowy (mija 100 lat od nadania Szkole imienia Marszałka Stanisława Małachowskiego), wszyscy rozpoczynają z nadzieją na normalność, na naukę stacjonarną. Po długich miesiącach nauki zdalnej dobrze jest się spotkać, porozmawiać, a nawet zasiąść w ławkach.

  Witając pierwszoklasistów, Pani Dyrektor Katarzyna Góralska podkreśliła, że stać się częścią wielowiekowej historii Małachowianki to zaszczyt. Dzięki zgłębianiu wiedzy, licznym możliwościom rozwijania zainteresowań, podejmowaniu różnych form aktywności można stać się spełnionym młodym człowiekiem. Z radością przywitała uczniów klas pierwszych również przewodnicząca Samorządu Szkolnego, która później uderzyła w Dzwon Jakuba. Jego dźwięk od lat oznacza początek nowego roku szkolnego.

Uroczystość uświetnił krótki występ chóru szkolnego ,,Minstrel”, który zaśpiewał po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Śpiewali uczniowie klas trzecich i absolwenci. Byli doskonałą reklamą tego, co w chórze Małachowianki najlepsze.