XXIV Konkurs Matematyczny „Małachowiak” -FINAŁ

W dniu 2 czerwca 2021 r. został rozstrzygnięty XXIV Konkurs Matematyczny „Małachowiak”, nad którym honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka – Pan Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki – Pan Mariusz Bieniek.

„Małachowiak” organizowany jest z myślą o uczniach zdolnych wykazujących szczególne zainteresowanie matematyczne, prezentujących rozległą wiedzę oraz wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania zadań problemowych. Konkurs  składał się z dwóch etapów. Do tegorocznej edycji, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, zgłosiło się prawie 90 uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z województwa  mazowieckiego z przewagą powiatów: płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego, gdzie do II etapu zakwalifikowało się 37 uczniów.

Spośród finalistów  najlepszymi okazali się:

  1. Mateusz Pawlata ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. im. Fryderyka Chopina w Płocku – I miejsce,
  2. Alina Brzezińska ze Szkoły Podstawowej nr 124 im. Stanisława Jachowicza w Warszawie oraz Dominik Zawiślak ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 im. Powstania Warszawskiego – II miejsce ex aequo.

Udział w tym konkursie to sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że „Małachowiak” pozwolił uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki i rozbudził ich ciekawość poznawczą.

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. Stanisława Małachowskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom oraz laureatom Konkursu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom Konkursu, którzy mimo sytuacji pandemicznej w kraju, nie zawiedli. Dziękujemy serdecznie Wydziałowi Edukacji Urzędu Miasta Płocka,  Wydziałowi Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz firmom: REMONDIS Sp. z o.o. Oddział Płock, Wodociągi Płockie Sp. z o.o., Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS Sp. z o.o., RYNEX Sp. z o.o., Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny S.A., restauracja Lisia Jama, ZRB Andrzej i Dariusz Gurczyńscy.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Komitet Organizacyjny w składzie: Anna Obczyńska, Monika Nycz, Paweł Fijołek oraz Cezary Obczyński.