Mikołajkowe złota Emilia Rychlewska, uczennica klasy 2a wywalczyła trzy złote medale podczas XXIV Otwartego Pucharu Polski Kung Fu.

 

Mimo trudnego czasu związanego z pandemią, w Krakowie w dniach 5-6 grudnia stawili się praktycznie wszyscy najlepsi w kraju zawodnicy uprawiający kung fu.

Emilia startowała w konkurencjach form tradycyjnych południowych w kategorii wiekowej 15-17 lat, w łączonych grupach kobiet i mężczyzn.
Najtrudniej przyszło pokonać wszystkich konkurentów i konkurentki w formach ręcznych, ale doskonałe wykonanie zaowocowało bardzo wysoką notą sędziowską, dającą zdecydowane zwycięstwo. Aby zdobyć dwa kolejne złote medale w formach tradycyjnych południowych z chińską szablą oraz kijem, Emilia musiała również postarać się o jedne ze swoich najlepszych technicznych prezentacji. Ale takie właśnie zwycięstwa smakują najlepiej.
Warto podkreślić, że nasza uczennica jest również tegoroczną mistrzynią Polski w trzech konkurencjach kung fu. Tym samym zdobyła komplet najcenniejszych medali z najważniejszych tegorocznych krajowych zawodów.