TURBOLANDESKUNDE

W niedzielę 7 czerwca trzyosobowy zespół z Małachowianki wziął udział w ogólnokrajowym finale VI edycji  konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego„Turbolandeskunde” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Uroczystą inaugurację imprezy zaszczycił swoją obecnością Ambasador Szwajcarii w Polsce – pan Jürg Burri. Nie zabrakło również przedstawicielki partnera wspierającego Goethe-Institut Warschau – Karin Ende i Justyny Ciecharowskiej.

 

Uczniowie z 20 regionów Polski przygotowywali i przedstawiali prezentacje związane ze Szwajcarią i to wszystko w formie online. Prawie 100 osób uczestniczyło jednocześnie w konkursie na platformie ZOOM.

Małachowiankę godnie reprezentowali uczniowie z grupy językowej p. Moniki Malewskiej- Marcel Boxberger (2g), Karol Sieniewicz (2g) i Tymoteusz Jagła (2d).

Chłopcy jeszcze 8 marca okazali się bezkonkurencyjni i wygrali w Domu Darmstadt etap regionalny. Po dostaniu się do finału, w którym wylosowali temat o pionierze rzeźby modernistycznej Alberto Giacometti, w błyskotliwy sposób zajęli trzecie miejsce.

Gratulujemy