BO TO BAL BYŁ NAD BALE…

Eleganckie stroje, wspaniałe fryzury, sale przeobrażone w królewskie komnaty i salę balową, dźwięki poloneza… to znaczy, że w murach Małachowianki odbyła się kolejna studniówka.

 Rodzice wspierani przez Dyrekcję Szkoły, nauczycieli i uczniów klas maturalnych stanęli na wysokości zadania. Bal otworzyła Pani Dyrektor, były życzenia od zaproszonych gości i rodziców. Wreszcie padły wyczekiwane przez wszystkich słowa: Studniówkę Anno Domini 2020 uważam za rozpoczętą! Poloneza czas zacząć!

   Tradycyjnie studniówkę rozpoczął polonez tańczony przez Dyrekcję Szkoły i wychowawców klas maturalnych. A później ,,szły pary po parach hucznie i wesoło, rozkręcało się, znowu skręcało się koło”, mieniąc się ,,różną barwą strojów”. Każda klasa prezentowała się w swoim układzie tanecznym.

Popisem był walc w wykonaniu grupy uczniów  tańczących w zespole ,,Dzieci Płocka”. Część oficjalną zakończyło rozdanie ELVISÓW – nagród przyznawanych tegorocznym maturzystom przez Samorząd Uczniowski w kilku kategoriach: najpopularniejsi, najsympatyczniejsi, najbardziej zakręceni, stylowi, aktywiści, najlepsi sportowcy.

Niespodzianką dla tegorocznych bohaterów studniówki był układ taneczny przygotowany i wykonany przez grupę nauczycieli.

A później już tylko muzyka i taniec, niezależnie od umiejętności i poczucia rytmu. Wszyscy bawili się do białego , nieco mroźnego niedzielnego poranka.