Zawody prawnicze: wybory edukacyjne, ścieżka kariery i zawodowa rzeczywistość – spotkanie edukacyjno-zawodoznawcze z dr nauk prawnych

Jakie są możliwości wyboru ścieżki kariery po ukończeniu studiów prawniczych? Jak wygląda dostęp do aplikacji? Z czym wiąże się wybór specjalizacji? – na te i szereg innych pytań młodzieży z klas: I E, I E4, III E oraz III H odpowiadała podczas dwóch spotkań edukacyjno-zawodoznawczych Pani Edyta Bogdańska – dr nauk prawnych, nauczyciel akademicki w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

W ramach przeprowadzonej prelekcji i dyskusji młodzież miała okazję poznać praktyczne aspekty pracy w zawodzie, pozyskała informacje o dostępie do poszczególnych aplikacji, różnych wariantach rozwoju kariery zawodowej, prawdach i mitach dotyczących zawodów prawniczych.

Uczniowie, zapoznając się z modelem kształcenia prawników w Polsce usłyszeli również, że wykonywanie tej profesji wymaga zaangażowania, solidnej wiedzy, otwartości na ciągłe uczenie się, zdolności komunikacyjnych a także – odpowiednich predyspozycji osobowościowych: wnikliwości, dokładności, cierpliwości, odpowiedzialności, odporności psychicznej.

Uczniowie przekonali się, że wybór prawa – to szansa na ciekawą, ale bardzo wymagającą pracę.

Spotkanie zorganizował szkolny doradca zawodowy – p. Hanna Drzewiecka-Krawczyk.