Wizyta zawodoznawcza w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym

W dniu 23 października br. uczniowie klas: I g oraz II d wzięli udział w spotkaniu informacyjno-zawodoznawczym z elementami warsztatowymi przeprowadzonym w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

W pierwszej części spotkania młodzież miała okazję zapoznać się z profilem, strukturą oraz celami pracy firmy. Uzyskała także informacje o modelu biznesowym PPP-T, w tym o wybranych start-up`ach. Ten fragment spotkania zakończył się quizem wiedzy na tematy dotyczące działalności spółki, w którym uczniowie wykazali się aktywnością i refleksem. Najbardziej dynamiczni nastolatkowie za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Druga część spotkania obfitowała w ćwiczenia praktyczne o charakterze coachingowym, w których młodzież, w atrakcyjnej formie, poznawała umiejętności miękkie przydatne na rynku pracy, m.in.: twórcze rozwiązywanie problemów czy współpracę w zespole.

Spotkanie zawodoznawcze, które było elementem wprowadzenia młodzieży w świat zawodów i lokalny rynek pracy zorganizował szkolny doradca zawodowy – p. Hanna Drzewiecka – Krawczyk.