XLI Rajd Małachowianki „Ciżemka” 2019

W sobotę 19 października 2019 odbył się kolejny, 41 rajd organizowany przez SKKT- PTTK „Małachowianka”. Do wspólnej turystycznej zabawy zgłosiło się 280 uczestników wraz z opiekunami ( 8 szkolnych klubów PTTK ze szkół podstawowych i 2 kluby PTTK ze szkół ponadpodstawowych).

Od godziny 9.00 drużyny rozpoczęły szlak zmierzający do 6 punktów kontrolnych, na których uczniowie Małachowianki zapoznawali uczestników z atrakcjami wybranego miejsca. Wszystkie informacje o lokalizowanych punktach przygotowane były przez uczniów klasy 1 C4, pod kierunkiem opiekuna SKKT-PTTK „Małachowianka”. W całą imprezę turystyczną zaangażowana była grupa uczniów, którzy realizują w szkole program rozszerzony z geografii – 1C, 1 C4, 2C, 3C.

Punkty kontrolne wybrano: przy Ławeczce T. Mazowieckiego, przy pomniku Wł. Broniewskiego, przy pomniku B. Krzywoustego, przy kościele Mariawitów, przy zalewie Sobótka oraz przy szkolnym ogródku meteorologicznym i zegarze słonecznym na zabytkowej wieży Małachowianki.

Zadaniem każdej drużyny było wysłuchanie, zapamiętanie przekazywanej treści i odpowiedź na pytanie dotyczące miejsca. Drużyny same decydowały o stopniu trudności pytania.

Wszystkie grupy poradziły sobie znakomicie. Nikt nie zgubił się na trasie, co potwierdza turystyczną znajomość orientacji w terenie. Wszyscy dotarli do szkoły, gdzie na uczestników zabawy czekali organizatorzy z pączkami.

Największą ilość punktów we wszystkich konkurencjach „Ciżemki” zebrała drużyna SKKT-PTTK „Kościuszkowcy” ze Szkoły Podstawowej nr 17 oraz drużyna SKKT-PTTK Zespołu Szkół Centrum Edukacji.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Opiekun SKKT-PTTK „Małachowianka”

Violetta Kilarska