Sukces Naszych uczniów w konkursach matematycznych i fizycznych na Politechnice Łódzkiej

Dnia 17.04.2019r. uczniowie naszej szkoły udali się na galę rozdania nagród z konkursów matematycznych i fizycznych organizowanych przez Politechnikę Łódzką. Osiągnęliśmy duże sukcesy, m. in. pięcioro uczniów (Julia Kaznowska, Daniel Wujkowski, Michał Woźniak, Michał Kolankiewicz, Tomasz Tomaszewski) uzyskało certyfikat uprawniający do podjęcia studiów na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki owej politechniki.

Ponadto drużyna złożona z uczniów klas IIG i IID (Julia Kaznowska, Daniel Wujkowski, Michał Woźniak, Antoni Górecki, Kacper Orkwiszewski, Karol Bukowski, Jakub Grabarczyk, Samuel Jędrzejewski) pod opieką pana Pawła Fijołka – „Bratki Fiołka” – otrzymali puchar za zajęcie 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej konkursu First Step To Fields Medal.

Konkurs polegał na wspólnym rozwiązaniu zadań przez internet podczas pięciu dwugodzinnych sesji od października zeszłego roku do marca br. Następnie uczniowie spotkali się w gmachu Politechniki, aby wziąć udział w finale, który odbył się 25.03.2019. Rywalizacja przebiegała na płaszczyźnie zarówno indywidualnej, jak i drużynowej w warunkach kontrolowanej samodzielności.

Za rok również planujemy wziąć udział w konkursie, a nawet powalczyć o puchar rektora Politechniki Łódzkiej.