SIATKÓWKA CHŁOPCÓW – FINAŁ SZKÓŁ ŚREDNICH !

W końcu! Po pięciu latach Puchar za zwycięstwo wrócił na właściwe miejsce. Przypomnijmy, nasza szkoła od 18 lat jest nieprzerwanie w finałach Licealiady. Do tej pory wygrywaliśmy 10 razy, sześć razy zajęliśmy drugie miejsce, raz trzecie. Byliśmy też rekordzistą jeśli chodzi o liczbę zwycięstw z rzędu. Udało nam się to zrobić siedem razy (2004r-2010r). W tym roku przerwaliśmy serię 5 finałów bez zwycięstwa. Po raz jedenasty wygraliśmy!!!

Nasz bilans to:
11 razy I miejsce
6 razy II miejsce
1 raz III miejsce
Do Finału który odbył się 26 marca w Szkole Podstawowej nr 18 dostaliśmy się bez straty seta. Pokonaliśmy zespoły ZSE-K, ZSB nr 1 oraz III LO.

W Finale czekały na nas ZSCE,ZSZ im. Skłodowskiej-Curie, ZSE–K.
Pierwszy mecz wygraliśmy łatwo 2-0 pokonując ZSZ im. Skłodowskiej-Curie.
W meczu o złoty medal tradycyjnie zmierzyliśmy się z ZSCE. Po gładko wygranym pierwszym secie, drugi nie zapowiadał większych emocji. Przez większość seta prowadziliśmy dużą różnicą punktów, wydawało by się, że kontrolujemy spotkanie. Niestety w końcówce najpierw popełniliśmy niewymuszony błąd, potem przeciwnik miał serię świetnych zagrywek po których ciężko było nam wyprowadzić punktowy atak. Mieliśmy szansę jednak skończyć ten mecz z wynikiem 2-0, ale zupełnie niezrozumiała decyzja sędziego zniweczyła nasz wysiłek, przegraliśmy na przewagi. Zapowiadał się więc trzeci set, a nasze ostatnie cztery spotkania finałowe z ZSCE kończyły się porażką Małachowianki właśnie w tie break’u. Tym razem jednak nasza młoda drużyna nie dała szans przeciwnikowi. Trzeci set wygraliśmy bez większych problemów, zdobywając tym samym złoty medal MLS. Małachowianka -ZSCE 2-1 ( 25–16, 24–26, 15–9).

Naszą Szkołę reprezentowali: Jakub Żmujdzin, Mateusz Stupecki, Bartosz Rzemieniewski, Daniel Witczak, Dawid Kłys, Adam Krawczyński, Kacper Wielechowski, Omar Hemid oraz Wiktor Budek, Jakub Łyczek, Krzysztof Bońkowski, Dominik Staroń, Marcin Radecki, Samuel Jędrzejewski.
Trener: Jacek Łazowy