Słowa mają moc

10 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

W Małachowiance tego dnia wysłaliśmy 199 listów napisanych przez uczniów podczas trwania Maratonu Pisania Listów- akcji, która powstała w 2001 roku w Polsce i urosła od tego czasu dzięki prężnej organizacji Amnesty International do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka.

Szkolny Klub Wolontariatu po raz pierwszy zorganizował tę imprezę wyłącznie dla Małachowiaków.

Zmobilizowani uczniowie solidarnie przeciwstawili się naruszeniom praw człowieka i z pomocą swoich anglistek napisali bardzo zaangażowane listy.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i go udzielili.

Nasze słowa mają moc. Liczymy nie tylko na to, że pomogą poszkodowanym, ale również na to, że dzięki refleksji podczas pisania my staniemy się lepsi.