Gościliśmy w Mytiszczi

W dniach od 06.12. do 09.12.2018 r. delegacja naszej szkoły: p. Maria Sieczkowska – inicjatorka i organizatorka wymian z Rosją, p. Paweł Fijołek – współorganizator telekonferencji z Mytiszczi oraz p. Piotr Sosnowski – zastępca dyrektora, na zaproszenie strony rosyjskiej gościła w partnerskim mieście Mytiszczi w Rosji.

Celem wizyty było zapoznanie się z miastem i szkołą, z którą współpracujemy już 3 lata i dokąd każdego roku wyjeżdżają nasi uczniowie na wymianę. Dyrekcja szkoły nr 31 w Mytiszczach przygotowała dla naszej delegacji obfity program kulturalny. Poznaliśmy system nauczania w Rosji, zwiedziliśmy inne placówki oświatowe, spędziliśmy wieczór w teatrze na spektaklu muzycznym. W administracji miasta omawialiśmy szczegóły dalszej współpracy między szkołami. Podczas wycieczek zobaczyliśmy nie tylko miasto Mytiszczi, ale i oddaloną zaledwie 15 km stolicę Rosji – Moskwę z pięknym Placem Czerwonym, Kremlem i jego soborami i zabytkami. A wszystko to w pięknej zimowej scenerii.

Jeszcze w tym roku szkolnym kolejna grupa Rosjan przyjedzie do Płocka, a jesienią nasi uczniowie pojadą z rewizytą do Rosji.

http://www.mytyshi.ru/news/31446/

http://onetvm.ru/plot/visit-of-teachers-from-p-ock/