SREBRNA MAZOWIECKA SZKOŁA AKTYWNA TURYSTYCZNIE

Podczas finału III edycji konkursu Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik nadał Małachowiance tytuł SREBRNEJ MAZOWIECKIEJ SZKOŁY AKTYWNEJ TURYSTYCZNIE.

Nagrodę odebrali przedstawiciele uczniów wraz z opiekunem SKKT PTTK „Małachowianka” Violettą Kilarską w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 28 listopada 2018 r.

Przybyli na uroczystość, mieli okazję zwiedzić ekspozycję stałą Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Ciekawe eksponaty, które prezentują 37 dyscyplin sportu, w tym tak nowe w dotychczasowym doświadczeniu muzealnym jak sport samochodowy i żużel. Wspaniale prezentującą się Ścianę Chwały Olimpijskiej, na której zawieszone są makiety wszystkich 267 polskich medali olimpijskich zdobytych przez Polaków na arenach olimpijskich w latach 1924 -2018 oraz znicze, którymi zapalano ogień olimpijski. Ponad 5 tysięcy eksponatów w ujęciu chronologicznym uzupełniają filmy dokumentalne, nagrania dźwiękowe i projekcje multimedialne. Niezapomniane przeżycia.

Dodatkową niespodzianką dla nagrodzonych było spotkanie z panią Anną Jackowską, która zachęcała do poznawania uroczych zakątków Mazowsza, które wraz z grupą przyjaciół zwiedza jeżdżąc na motorze.