ROSYJSCY UCZNIOWIE Z REWIZYTĄ W PŁOCKU

W dniach 06-13 października nasze Liceum gościło rosyjskich uczniów wraz z nauczycielami ze szkoły partnerskiej z Mytiszczi, którzy przyjechali z rewizytą w ramach II edycji wymiany polsko-rosyjskiej. Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli Marii Sieczkowskiej i Małgorzaty Szymczak, Dyrekcji oraz przychylności płockich instytucji, które udostępniły nam nieodpłatnie wiele atrakcyjnych miejsc (Dom Darmstadt, Ogród Zoologiczny, Orlen Arena), goście mieli wypełniony atrakcjami każdy dzień pobytu.

Wspólnie z Małachowiakami zwiedzili nie tylko Płock, ale i Warszawę, Toruń, Sierpc, uczyli siebie nawzajem języków, doskonale się bawili. Oczywiście najbardziej spodobały im się zabytkowe zabudowania naszej szkoły, uczestniczenie w wybranych zajęciach lekcyjnych, poznawanie naszych metod uczenia, spotkania z rówieśnikami; również w trakcie przerw.

Ponadto nasi goście mieli doskonałą okazję na poznanie z bliska  polskiej kultury i kuchni, dzięki gościnności rodzin dziesiątki naszych uczniów. Celem tego projektu jest nie tylko rozwijanie zainteresowania turystyką i doskonalenie języków obcych, ale przede wszystkim doświadczenie życia codziennego mieszkańców kraju, poznanie ich mentalności, obyczajów i sposobów spędzania wolnego czasu.

Korzystając z okazji organizatorki składają podziękowania Dyrektorowi płockiego ZOO, panu Krzysztofowi Kelmanowi, i jego pracownikom, Dyrektorowi POKiS-u, panu Radosławowi Malinowskiemu, Harcerskiemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, kierownictwu Domu Darmstadt oraz instruktorom Orlen Areny.

Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnej edycji wymiany w przyszłym roku szkolnym!