Międzynarodowy Dzień Dziewczynek 11. 10. 2018

W zeszły czwartek w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Cogito” miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Za sprawą starań nauczycielki filozofii i etyki – Katarzyny Oziemblewskiej – zorganizowano dla małych i dużych przedstawicielek płci pięknej wiele atrakcji, mających na celu celebrację i radosne świętowanie tego dnia.


Kreatywnym zadaniom i okrzykom euforii, podczas ciekawych warsztatów, nie było końca. Zajęcia z kaligrafii, przebieranki, pokazy chemicznych doświadczeń, kurs szycia ubrań, tworzenie mapy marzeń i taniec przeciwko przemocy wobec kobiet, były doskonałym urozmaiceniem tychże obchodów.
Małachowiacy również dołożyli małą cegiełkę w budowaniu atmosfery tego święta. Trzy uczennice klasy II H – Anna Antczak, Emilia Wilamowska i Aleksandra Wiśniewska – zachęcały dziewczynki do poznawania losów nietuzinkowych, silnych i bardzo wartościowych kobiet. Morał, który płynął z tych historii może być budujący dla każdej z nas – warto walczyć o marzenia, mierzyć wysoko, stawiać opór i głośno krzyczeć „Mam tę moc”.

Zapraszamy do fotogalerii

M. Wilk