Rajd Pierwszaków 2018

Pogoda nie zawiodła. Polska złota jesień towarzyszyła uczestnikom Rajdu Pierwszaka w drodze do leśniczówki w Brwilnie, która po raz kolejny przyjęła gościnnie Małachowiaków.
Ciepły posiłek i skoczna belgijka rozgrzały zziębniętych.


Prezentacje klasowe wzbudziły jak zawsze najwięcej emocji. Uczniowie 1i przedstawili swoją wersję stworzenia świata. Reprezentanci 1g przystąpili do śmiertelnej gry, która dowiodła, kto ma najlepsze umiejętności. Finał „Wszyscy jesteśmy członkami jednej rodziny” wzbudził entuzjazm. Uczniowie z 1f radzili, jak załagodzić wszelkie ryzyko, pracując w laboratorium. 1e obiecywała w rytm muzyki zespołu ABBA, że swoje życie przeżyje z pasją. Matematycy z klasy 1d dowodzili, że „łączy ludzi matma, a dzieli human”. Natchniona 1c recytowała ” Małachowianko, piękność twą w całej ozdobie widzę i opisuję, bo uczę się w tobie”. Uczniowie 1b przedstawili długoterminową prognozę pogody dla Małachowianki. Nie zabrakło w niej umiarkowanych kartkówek, burz z matematycznymi wyładowaniami i tsunami prac domowych. 1a zakończyła prezentacje, pokazując dzień z życia Aklasusów.
Później były konkurencje wymagające sprawności, sprytu i inteligencji: gra w warcaby, głuchy telefon. Nie zabrakło też patriotycznych piosenek, jak przystało na rok 100-lecia Niepodległości Polski.
W ogólnej klasyfikacji zwyciężyli uczniowie klasy Ig.