Wymiana polsko – niemiecka

W dniach 21-27 maja 2018 r. w naszej szkole miała miejsce wymiana polsko-niemiecka. Nie mogłaby się ona odbyć, gdyby nie ciężka praca naszych nauczycieli germanistów, przychylność Pani Dyrektor oraz dofinansowanie z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży , które otrzymaliśmy i z którego korzystamy systematycznie już kolejny raz.

Przez ten tydzień trzynaścioro spośród nas, Małachowiaków, miało możliwość goszczenia w naszych domach niemieckich rówieśników z jednego z miast partnerskich Płocka – z miasta Darmstadt.

Nasi goście bardzo dogłębnie zaznajomili się z polską kulturą. Zwiedzili naszą szkołę, poznali resztę płockich zabytków, zajrzeli do zoo, skosztowali specjałów polskiej kuchni, nauczyli się kilku nowych zwrotów w obcym języku, odwiedzili Warszawę  oraz Toruń. Podczas wymiany nie zabrakło także zabaw integracyjnych, które przyczyniły się do nawiązania międzynarodowych przyjaźni.

Dziękujemy bardzo dyrektorowi  płockiego zoo – panu Krzysztofowi Kelmanowi, dyrektorowi  POKiS-u – panu Radosławowi Malinowskiemu, pracownikom Domu Darmstadt – panu Arturowi Krasowi i pani Iwonie Wiśniewskiej oraz całej społeczności szkolnej za pomoc przy organizacji tego ważnego dla każdego Europejczyka przedsięwzięcia.

Już nie możemy doczekać  się ponownego spotkania naszych nowych przyjaciół podczas przyszłorocznej rewizyty w Niemczech.

Każdemu, kto się jeszcze waha, gorąco polecamy udział w kolejnej edycji tego projektu!