Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów „Śpiewająco”

III edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewająco” za nami, ale usłyszeć o nim będzie można jeszcze na antenie radia RPL FM, które objęło patronatem nasz przegląd. RPL FM ufundowało również główna nagrodę oraz nagrodę specjalną, dzięki której głos zwyciężczyni Natalii Lisowskiej z SP w Starych Proboszczewicach będzie nagrany w profesjonalnym studiu w Warszawie i emitowany w radiu.

Jak co roku gimnazjaliści nie zawiedli i stawili się by udowodnić, że muzyka łagodzi obyczaje. Koncert prowadzili uczniowie klasy I H Maja Kapturowska i Michał Brodowski. Na scenie gościliśmy uczniów ze szkół w Bodzanowie, Brudzeniu Dużym, Gąbinie, Siecieniu, Sierpcu, Skępem, Starych Proboszczewicach i Płocku. Usłyszeliśmy utwory po niemiecku, rosyjsku, francusku, włosku i angielsku śpiewane solo w duetach i zespołowo przy akompaniamencie gitar, pianina oraz z podkładem. Jury nie miało łatwego zadania i po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych:

I miejsce – Natalia Lisowska SP w Starych Proboszczewicach;

II miejsce – Filip Kwiatkowski z Leonium w Sierpcu;

II miejsce ex quo – Agnieszka Ciszewska SP nr 3 w Płocku;

III miejsce – Agnieszka Ciechomska SP nr 3 w Płocku;

Wyróżnienie – duet Katarzyna Kucharska i Oliwia Golis z Gimnazjum w Bodzanowie;

Wyróżnienie – Zuzanna Kotowicz z Gimnazjum w Gąbinie;

Wyróżnienie – Rosita Ali z Gimnazjum w Brudzeniu Dużym.

W trakcie obrad jury na scenie wystąpili laureaci Konkursu Głos.eM: Julia Żołyńska, Małgorzata Furmanek, Barbara Wiśniewska i Weronika Justyńska, Katarzyna Dymek i Konrad Zieliński oraz Aleksandra Osiecka. Wszystkich zaczarował swym talentem prestidigatora Kacper Wójcik z uroczą asystentką Klaudią Popielską.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie, a nauczycielom jesteśmy wdzięczni za trud przygotowania artystów. Bardzo liczymy na dalszą współpracę.

 

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

Monika Malewska

Anna Skowrońska

Eliza Wójtewicz-Brzozowska

Paula Zuchniewicz