Udany koniec roku siatkarzy Małachowianki

Końcówka roku 2017 należała zdecydowanie do siatkarzy Naszej Szkoły. Po ciężkim okresie przygotowawczym (wrzesień- listopad) w grudniu nadszedł czas na sprawdzian umiejętności.

Wypadł on całkiem okazale-ostatnie 8 meczów –siedem zwycięstw i jedna porażka.

Pierwszy turniej, 12 grudnia rozegraliśmy w Płońsku. Był to turniej o Puchar Dyrektora SZ Nr 2 im L. Rutkowskiego. Oprócz naszej drużyny grały zespoły z Nasielska, Różana i Płońska.

Porażka w pierwszym meczu z Różanen (późniejszy triumfator turnieju) zabrała nam szanse na pierwsze miejsce, ale podziałała mobilizująco. Pozostałe mecze wygraliśmy w dobrym stylu, zajmując ostatecznie drugie miejsce.

Na kolejny turniej, tydzień później udaliśmy się do Gostynina. W zawodach o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół byliśmy bezsprzecznie najlepszą ekipą. Wszystkie mecze wygraliśmy stosunkiem setów 2-0, a w meczu decydującym o pierwszym miejscu nasz przeciwnik nie był w stanie zdobyć więcej niż dziesięć punktów w secie.

Kolejny nasz grudniowy mecz i kolejna wygrana to potyczka w Plas Lidze (amatorskiej lidze siatkówki w Płocku).

Ostatnim siatkarskim akcentem w grudniu był nasz mecz z III LO rozgrywany „na wyjeździe”. To pierwszy mecz w ramach płockiej MLS (wcześniej Licealiady). Jechaliśmy na niego z pewnymi obawami, wszak III LO wygrało z nami w finałach ostatniej Licealiady.

Obawy okazały się bezpodstawne, Małachowiacy zagrali bezbłędnie (dosłownie i w przenośni), a nasi rywale trapieni kontuzjami nie byli w stanie nawiązać z nami równorzędnej walki. Mecz skończył się wynikiem 2-0 dla Małachowianka (25-9,25-8).

 

Naszą szkołę reprezentowali:  Piotr Idźkowski, Szymon Pietrzak, Adrian Golęba, Sebastian Węglewski, Jakub Żmudzin, Mateusz Borkowski, Sebastian Lisicki, Mateusz Słupecki, Jakub Łyczek, Daniel Witczak, Krzysztof Bońkowski, Bartosz Rzemieniewski, Karol Chmielewski, Dominik Staroń.