NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

 W czerwcu 2016 r. Małachowianka otrzymała w ramach dotacji rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” kwotę 15.000 zł (w tym 3.000 zł środków własnych) na zakup nowych książek do biblioteki.

   Po przeanalizowaniu dwóch ankiet rozesłanych przez bibliotekę oraz Samorząd Uczniowski do uczniów, a także ich indywidualnych zamówień została ustalona lista tytułów książek, które powinny – zdaniem naszej młodzieży – znaleźć się w szkolnej bibliotece.

   Pełen spis książek – ponad 300 tytułów – została na wakacje powierzona księgarnio-kawiarni „Czerwony Atrament”, który przez dwa miesiące kompletował nasze zamówienie.

   Od września kolejnego roku szkolnego biblioteka sukcesywnie wpisywała nowości – łącznie zakupiono 388 książek na kwotę 15.000 zł. Niestety, pewnych tytułów nie udało się zdobyć z powodu wyczerpania nakładu.

   Pełna lista zakupionych książek wisi w bibliotecznej czytelni, ponadto została wysłana drogą elektroniczną wszystkim uczniom i nauczycielom, a także rodzicom.

   Cieszymy się ogromnie z nowych książek, a ich różnorodność tematyczna dowodzi, że uczniom naszej Szkoły zależy równocześnie i na poszerzeniu wiedzy, i na czerpaniu prawdziwej przyjemności z czytania.

LISTA NOWOŚCI -> TUTAJ