Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Głos.eM 2024

Czy wiecie, dlaczego przyszła już Wiosna? Bo usłyszała, jak na jej przywitanie śpiewają Małachowiacy, nie pierwszy zresztą już raz.  W konkursie Piosenki Obcojęzycznej Głos.eM tradycyjnie wystąpili soliści, zespoły oraz całe grupy przygotowane przez nauczycieli języków obcych. 

Przyznano nagrodę publiczności, na którą można było głosować przez ankietę w dzienniku elektronicznym. Walka była zacięta, ale ostatecznie wygrała Grupa Włoska 1ACD przygotowana przez panią Karolinę Jeznach. Serce publiczności skradła brawurowym wykonaniem hitu „Bella Ciao!”

Pierwsze miejsca ex aequo otrzymali wykonawcy nastrojowych utworów w języku rosyjskim oraz ukraińskim. Uznanie jury zdobyli: Antoni Wiśniewski z klasy 3E piosenką „Ja saszła s uma”, a Trio Wilcze Tropy w składzie Laura Chmielewska i Aleksandra Gralewska z 3E z akompaniamentem na pianinie Mateusza Karaszewskiego z 4D utworem „Wilcza zamieć”.

Dwa miejsca drugie przyznano Krystianowi Pawłowskiemu (2A) za „Let’s Twist Again” oraz Mai Szymańskiej (1A) za „W zimnij wiecier kagdata”.

Również trzecim miejscem wykonawcy musieli się podzielić. Zuzanna i Hanna Kasztelan (1H) w wiosennych kreacjach zaśpiewały „Hallelujah” a Oliwia Rozenkowska (4F) akompaniując sobie na flecie wykonała „Der Bunte Wind”.

W wiosenny nastrój publiczność wprowadzały Włoskie Grupy Językowe 3BCE oraz 3DG wraz z pozostałymi wyróżnionymi: Wiktorią Andrzejczyk (2E) i duetem Wiktoria Kisiołek i Kaja Szmulewicz, które – zrzucając na scenie zimowe futra – przekonały nas ostatecznie:  PRZYSZŁA WIOSNA!