Minister Edukacji Narodowej z wizytą w Małachowiance

W dniu 5 lutego 2024 r. o godz. 10.00 odbyło się spotkanie Ministra Edukacji Narodowej Pani Barbary Nowackiej z uczniami Małachowianki, poświęcone przyszłości edukacji. Panią Minister powitał chór Minstrel Hejnałem Płocka i hymnem szkoły.

Pani Minister Nowacka odpowiadała na pytania nurtujące uczniów wybranych klas II, III i IV. Dotyczyły ona planowanych przez resort zmian w podstawach programowych, systemie egzaminowania, ale też nauki wychowania obywatelskiego czy możliwości udziału w wyborach samorządowych uczniów 16 –letnich. Szkoda, że spotkanie trwało tylko 45 minut, bo czas upłynął bardzo szybko. Moderatorem spotkania była polonistka Pani Magdalena Wilk.

Na pamiątkę pobytu w szkole Pani Minister Barbara Nowacka pozostawiła nam okolicznościowy dyplom, który przyozdobi ścianę szkolnego muzeum.