Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +

W dniach 21-24 marca odbyła się wizyta przygotowawcza w ramach projektu Erasmus+ w hiszpańskiej szkole w Soto del Real. Wizyta miała na celu nawiązanie współpracy, poznanie infrastruktury szkoły oraz szczegółowe omówienie programu wymiany uczniów miedzy dwiema szkołami. Strona polska była reprezentowana przez koordynatorkę projektu Agnieszkę Szymanowską i nauczycielkę języka angielskiego Paulę Zuchniewicz, a strona hiszpańska przez Teresę Cantón Pire – koordynatorkę projektów Erasmus+, Sergio Oriol Gómez – nauczyciela geografii i Emilio de la Fuente – nauczyciela historii.

Podczas spotkania uzgodniono terminy pierwszej wymiany. Nastąpi ona we wrześniu 2023, 10 uczniów z Hiszpanii odwiedzi naszą szkołę, a nasi uczniowie złożą im rewizytę w październiku 2023 roku. Podczas wymiany uczniowie będą pracować nad projektem, w ramach programu Erasmus + Działania ekologiczne jako sposób podnoszenia odpowiedzialności za naszą planetę. Liczymy na owocną współpracę i mamy nadzieję, że będziemy mogli wiele nauczyć się od naszych hiszpańskich partnerów, dla których jest to już piąty projekt finansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Podpisanie umowy o współpracy.
Zwiedzanie okolicy Soto del Real.
Zwiedzanie Segowii.
Przed wejściem do szkoły partnerskiej IES Sierra de Guadarrama.