Kreowanie własnego wizerunku: aspekty prawne i zawodoznawcze

W dniu 13 stycznia br. uczniowie klas: I a4, I b4 oraz II b4 wzięli udział w spotkaniu edukacyjno-zawodoznawczym dotyczącym budowania wizerunku w sieci i w życiu codziennym.

W pierwszej części zajęć młodzież wysłuchała prelekcji Pani Edyty Bogdańskiej, dr nauk prawnych, wykładowcy akademickiego SWPW w Płocku, pozyskując praktyczne informacje o prawach do ochrony wizerunku jako dobra osobistego. Jak chroniony jest nasz wizerunek? Czy możemy upublicznić wizerunek osoby trzeciej bez pytania jej o zgodę? Nastolatkowie uważnie przysłuchiwali się odpowiedziom udzielanym przez naszego gościa.

Część drugą spotkania, poświęconą zagadnieniu budowania marki osobistej w Internecie i w kontaktach codziennych, poprowadziła p. Hanna Drzewiecka-Krawczyk – nasz szkolny doradca zawodowy.

Personal branding – czy to tylko modny zwrot? Przekonaliśmy się, że nie! To nie moda, a wymóg dzisiejszego świata!