Małachowiacy w Nowym Jorku

W pierwszym tygodniu października grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła Nowy York. Pod opieką profesorów Elizy Brzozowskiej-Wójtewicz, Piotra Sosnowskiego oraz Jacka Łazowego Małachowiacy zwiedzili miejsca ciekawe zarówno historycznie, naukowo jak i kulturowo, a cała wycieczka była wspaniałą okazją do doskonalenia języka.

Odwiedziliśmy między innymi:

-„SUMMIT One Vanderbilt” – taras widokowy, z którego mogliśmy podziwiać panoramę „Wielkiego Jabłka”,

-Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy przenieść się w czasie do różnych krajów i epok, stanąć w twarz z jednym z największych zwierząt na świecie oraz poznać kulturę starożytnych plemion,

-kultowe mosty- Brooklyński i Manhattański

-ekskluwne „DUMBO”- siedlisko niezależnej muzyki i sztuki

-wypłynęliśmy także w piękny rejs  na wyspę Staten Island, podczas którego mogliśmy podziwiać Statuę Wolności i panoramę Manhattanu,

– Katedrę Świętego Patryka,

– Wall street,

– Ground Zero,

– Central Park,

– Time Square,

– Empire State Building,

– Grand Central Terminal.

Nie były nam obce także wydarzenia kulturowe takie jak mecz hokeja dwóch nowojorskich drużyn- NY Islandersów i Rangersów oraz przepiękny spektakl na Broadwayu pt. „Moulin Rouge”.

Oprócz zwiedzania jednej z największych metropolii na świecie, miło spędziliśmy ze sobą czas, nawiązaliśmy nowe znajomości, a piękne wspomnienia pozostaną z nami na zawsze.